Kursy kwalifikacyjne
Szkolenia okresowe

Świadectwo kwalifikacji zawodowej (KOD 95), profil kierowcy zawodowego(PKZ) – najważniejsze informacje

Obecnie wydanie świadectwa kwalifikacji zawodowej (kod 95) odbywa się poprzez dokonanie aktualizacji danych w Profilu Kierowcy Zawodowego (PKZ). Konieczne BĘDZIE RÓWNIEŻ wydawanie osobie szkolonej świadectwa kwalifikacji zawodowej w postaci papierowej

Obecnie do uzyskania uprawnień po kursie kwalifikacyjnym lub szkoleniu kierowców wymagane jest posiadanie profilu kierowcy zawodowego. 

PKZ jest możliwy do pobrania w przypisanym do miejsca zamieszkania Wydziale Komunikacji. Co ważne, nie trzeba nic płacić za jego założenie. Nim jednak udamy się do urzędu w celu uzyskania Profilu Kierowcy Zawodowego, wcześniej zróbmy badania lekarskie i psychologiczne stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy (warunek konieczny). Należy zabrać też ze sobą kolorowe zdjęcie (3,5 x 4,5 cm, z wizerunkiem z przodu), dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub karta pobytu) oraz prawo jazdy i wnieść stosowną opłatę.

Po wyrobieniu PKZ ośrodek, w którym przystępujemy do kursu, blokuje tymczasowo Profil i odblokowuje go w momencie zakończenia szkolenia. Kończy się ono zdobyciem elektronicznego (nie jak dotychczas – papierowego) Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, które trafi do baz danych w Profilu Kierowcy Zawodowego. Po zakończeniu szkolenia dzwonimy do Wydziału Komunikacji lub Urząd do nas z informacją o zakończeniu kursu. Następnie pracownicy Wydziału Komunikacji kierują dokumenty do wytwórcy prawa jazdy. Pamiętajmy, żeby odpowiednio wcześniej załatwić pkz i zrobić kurs, gdyż po upływie ważności kodu 95 w prawie jazdy, tracimy możliwość wykonywania przewozu drogowego, a w trakcie kontroli z nieważnym prawem jazdy i/lub badaniami narazimy przewoźnika na kilkutysięczne kary.

Szkolenia okresowe czy kwalifikacja wstępna, jaki kurs ? co należy zrobić ?

To jakiego rodzaju szkolenie ma obowiązek ukończyć kierowca określa data uzyskania po raz pierwszy prawo jazdy kat. C lub kat. D.

  • Kurs kwalifikacyjny powinni ukończyć kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy kat. ,,D’’ po 10 września 2008 roku oraz kat. ,,C’’ po 10 września 2009 roku. W tym przypadku świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawane jest po wcześniej zdanym egzaminie państwowym.
  • Szkolenie okresowe powinni ukończyć kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy kat. ,,D’’ przed 10 września 2008 roku oraz kat. ,,C’’ przed 10 września 2009 roku lub kierowcy ubiegający się o kolejne świadectwo kwalifikacji zawodowej. W tym przypadku świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawane jest (zaktualizowane  przez Kierownika Ośrodka Szkolenia.

Obecnie, aby pracować w transporcie drogowym na stanowisku kierowcy, wymagane jest:

  • prawo jazdy danej kategorii C, C+E, D, D+E,
  • orzeczenie psychologiczne (wydane na podst. art. 39k ustawy o transporcie drogowym),
  • orzeczenie lekarskie (na podst. art. 39j ustawy o transporcie drogowym)
  • profil kierowcy zawodowego (wydawany na podstawie ważnych badań lekarskich i psychologicznych),
  • Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej wpisane do profilu kierowcy zawodowego po zakończeniu odpowiedniego kursu zawodowego.

Celem potwierdzenia ważności uprawnień należy udać się do Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania kierowcy i wymienić prawo jazdy na podstawie danych zawartych w profilu kierowcy zawodowego. Nie można zapomnieć o konieczności dostarczenia jednego zdjęcia (na wprost o wymiarach 3,5 x 4,5 mm). Po wymianie dokumentu otrzymamy wpisany kod 95 z datą potwierdzającą jego ważność (95 DD.MM.RR ). Wymiana prawo jazdy następuje na podstawie kopii dokumentów (oryginały do wyglądu) oraz wypełnionego wniosku.

Wpis do prawa jazdy kodu 95

Potwierdzeniem uzyskania uprawnień do wykonywania pracy jako kierowca zawodowy jest wpis w prawo jazdy, w tabeli 12, kodu 95 oraz terminu ważności świadectwa kwalifikacji zawodowej (95 DD.MM.RR).

Oprócz konieczności posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy, uzyskanie świadectwa kwalifikacji zawodowej jest podstawowym warunkiem do podjęcia pracy na stanowisku kierowcy zawodowego. Kierowco pamiętaj, że przed przystąpieniem do pracy należy uzyskać wpis w prawo jazdy świadectwa kwalifikacji zawodowej, badań lekarskich i psychologicznych.

Chcesz zdobyć świadectwo kwalifikacji zawodowej ?

Zapraszamy do kontaktu ! W naszej ofercie znajdziesz kursy i szkolenia, które pozwolą Ci na uzyskanie świadectwa kwalifikacji zawodowej.

Oferujemy atrakcyjne terminy i sprawną organizację. Zapisów można dokonać pod numerem tel. 796 60 70 80, 531 704 305, 535 54 00 46

Szkolenie okresowe kierowców na przewóz rzeczy lub osób
Szkolenie okresowe (potocznie: kurs na przewóz rzeczy lub osób / kod 95)

to kurs przedłużający uprawnienia do wykonywania przewozu drogowego. Szkolenie okresowe nie kończy się egzaminem. Po odbytym szkoleniu ośrodek aktualizuje profil PKZ, a kierowca udaje się do urzędu w celu wymiany prawa jazdy na nowe.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil Kierowcy Zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy w Opolu. Zapisy przyjmujemy pod numerem 796 60 70 80, 531 704 305, 535 54 00 46.

Szkolenie okresowe kierowców zawodowych dotyczy osób, które uzyskały prawo jazdy przed:

  • 10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C;
  • 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D;
  • lub uzyskały już świadectwo kwalifikacji zawodowej i chcą przedłużyć jego ważność o kolejne 5 lat
Zakres szkolenia okresowego dla kierowców

Szkolenie okresowe prowadzone w formie kursu okresowego obejmuje 5 modułów trwających 35 godzin i jest realizowane odpowiednio w zakresie bloku programowego do prawa jazdy kategorii: 1) C, C+E, C1 i C1+E lub 2) D, D+E, D1 i D1+E. Każde szkolenie okresowe obejmuje co najmniej jeden moduł związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego i zawierający zajęcia praktyczne w postaci ćwiczeń lub zajęć praktycznych w ruchu drogowym, lub zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych. Pozostałe moduły zajęć można ustalić w zależności od zakresu obowiązków kierowcy. Szkolenie okresowe kierowców może być prowadzone po 7 godzin dziennie przez 5 dni, z tym, że nie muszą to być wcale kolejne dni. Można ustalić dla wygody kierowców szkolenia przeprowadzane w weekand’y np. soboty, niedziele, dni wolne, by kursanci mogli normalnie pracować w dni robocze. W przypadku osoby szkolonej, która ukończyła kurs z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych ADR lub zdobyła kwalifikacje osób transportujących zwierzęta środkami transportu drogowego, można zmniejszyć w zakresie zajęć teoretycznych wymiar godzinowy: 14 godzin (dwa moduły) – jeżeli osoba szkolona ukończyła szkolenie ADR lub 7 godzin (jeden moduł) – jeżeli osoba szkolona ukończyła szkolenie w zakresie przewozu zwierząt. 

Uwaga! Brak możliwości skrócenia szkolenia okresowego w zakresie kat. D.

Forma prowadzonych zajęć na szkoleniu okresowym

W naszej ofercie znajdziesz szkolenie okresowe w formie wykładów oraz (specjalnie dla osób zapracowanych) w formie e-learningowej. Dzięki temu możesz wybrać taki termin szkolenia, który odpowiada Twoim oczekiwaniom. 

Dlaczego warto odnawiać uprawnienia w DRS BUSTRUCK ?
  • Decydując się na odnowienie uprawnień w DRS BUSTRUCK masz gwarancję, że Twoje dokumenty będą poprawnie wypełnione, a fakt odbycia szkolenia zostanie zgłoszony do Urzędu, dzięki czemu zyskujesz pewność legalnego pochodzenia zdobytego Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.
  • Zapewniamy sprawną organizację szkolenia oraz badań dla kierowców. Całość organizujemy w naszym Ośrodku, w najkrótszym czasie jaki dopuszczają przepisy.
  • Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią całą procedurę dotyczącą składania wniosku o wymianę (odnowienie) dokumentów.
  • Rozwiążemy wszystkie problemy i wyjaśnimy wszelkie dylematy dotyczące czasu pracy kierowcy lub obsługi tachografu, jakie pojawiają się w trakcie pracy.
  • Na Twoje życzenie dopilnujemy ważności uprawnień i z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy Cię o upływie terminu.
  • Upraszczamy wszelkie procedury i formalności, żeby zaoszczędzić Twój czas.
Miejsce przeprowadzenia szkolenia okresowego:

DRS BUSTRUCK 46-070 Osiny, ul. Opolska 7 A, tel. +48 796 60 70 80, +48 531 704 30,+48 535 540 046  

 

Kwalifikacja wstępna przyśpieszona na przewóz osób lub rzeczy
Kwalifikacja wstępna przyspieszona (pot. kurs na przewóz rzeczy / osób)

dotyczy osób zamierzających wykonywać zarobkowy przewóz drogowy, czyli pracować jako kierowca zawodowy. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym organizowanym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Kurs kwalifikacyjny jest ważnym etapem na drodze do rozpoczęcia kariery zawodowej. 

Warunki przystąpienia do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej

Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej powinni ukończyć kandydaci na kierowców zawodowych, którzy posiadają prawo jazdy kat. C wydane po 10.09.2009 r lub kat. D wydane po 10.09.2008 r. Zgodnie z tą zasadą kurs obowiązuje również wszystkich tych, którzy dopiero zamierzają uzyskać prawo jazdy kat. C lub D i chcą zostać kierowcami zawodowymi.

W przypadku kursu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla kategorii C, CE kandydat powinien mieć ukończone 21 lat. Z kolei do kursu dla kat. D, DE kandydat może przystąpić po ukończeniu 23 roku życia. Dla osób, które nie ukończyły wymaganego wieku przewidziana jest kwalifikacja wstępna tzw. pełna. Istnieje odstępstwo, w ramach którego do kursu kwalifikacyjnego dla kat. D, DE przystąpić może osoba, która ukończyła 21 rok życia. Po ukończeniu kursu taki kierowca będzie mógł jednak pracować jedynie na liniach regularnych do 50 km długości.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w Opolu. Zapisy przyjmujemy pod numerem 796 60 70 80, 531 704 305, 535 54 00 46.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną przyśpieszoną

Przepisy przewidują, że kurs na kwalifikację wstępną przyspieszoną trwa 140 godzin i obejmuje:

  • 130 godzin zajęć teoretycznych i ćwiczeń z zakresu transportu drogowego,
  • 8 godzin jazdy w ruchu drogowym,
  • 2 godziny jazdy w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej lub 1 godzinę na naszym symulatorze TS-10 MERCEDESIE ATEGO 1218.
Jak wygląda kwalifikacja wstępna przyśpieszona w praktyce?

Nasze wysiłki skupiliśmy na maksymalizowaniu części praktycznej oraz trenowaniu umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu kierowcy. W naszym Ośrodku rzetelnie przygotowujemy przyszłych kierowców do podjęcia pracy, dlatego wiedzę przekazują trenerzy i instruktorzy z bogatym doświadczeniem zawodowym: min. inspektorzy transportu drogowego, PIP, instruktorzy techniki i nauki jazdy. Unikamy sytuacji, w której kursanci nabywają wiedzę przez samodzielne ukończenie e-learningu na stanowisku komputerowym. W zamian każdy kursant ma możliwość konsultacji z instruktorami przez cały okres trwania kursu, jak również po jego ukończeniu. Celem szkolenia jest wypracowanie solidnej wiedzy i umiejętności, które przydają się w codziennej pracy. Program naszego kursu kwalifikacyjnego został dostosowany do potrzeb wynikających ze specyfiki zawodu.

Część teoretyczna kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej

Kurs kwalifikacyjny prowadzony zgodnie z przyjętym programem nauczania składa się z części teoretycznej i praktycznej. To zrozumiałe, ponieważ osoby prowadzące samochody ciężarowe muszą posiadać specjalistyczną wiedzę i stosować się do dodatkowych regulacji wynikających z przepisów. W tym zakresie szczególnie istotne są przepisy, które regulują zasady poruszania się w ruchu drogowym samochodami powyżej 3,5 t dmc oraz te, które bezpośrednio odnoszą się do warunków pracy kierowcy zawodowego. To właśnie na tych dwóch obszarach zależy nam najbardziej, ponieważ w praktyce zawodowej występują z nimi największe problemy.

W ramach zajęć oferujemy m. in. ćwiczenia praktyczne na tachografach cyfrowych. Każdy kursant ma możliwość nauczyć się zasad obsługi tachografu, robienia i opisywania wydruków oraz poznania wszelkich niuansów związanych z rejestrowaniem czasu pracy i obsługą karty kierowcy.

Każdy kierowca powinien znać je bezbłędnie, jednak rzeczywistość pokazuje pole dużych zaniedbań. Nieznajomość przepisów czasu pracy i obsługi tachografu przekłada się na kary pieniężne, których można uniknąć dzięki właściwemu szkoleniu.

W trakcie części teoretycznej kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kursanci uczą się:

  • Prawidłowej interpretacji przepisów regulujących krajowy i międzynarodowy przewóz drogowy,
  • Stosowania przepisów dotyczących czasu pracy kierowcy (czas pracy, czas jazdy, odpoczynki),
  • Zdobywają umiejętności z zakresu prawidłowego mocowania ładunków,
  • Zdobywają umiejętność optymalizacji zużycia paliwa
  • Poznają zasady budowy i eksploatacji pojazdu,
  • Uczą się obsługi tachografów cyfrowych,
  • Nabywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Część praktyczna kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej

W naszym Ośrodku mamy do dyspozycji samochód ciężarowy Man 12.250 oraz Iveco S-Way, by trenować technikę jazdy w warunkach drogowych oraz na placu manewrowym, a także symulator TS-10 samochodu ciężarowego i autobusu na bazie pojazdu Mercedes Atego 1218. Każdy kursant w porozumieniu z instruktorem może ćwiczyć na nim elementy, na których najbardziej mu zależy oraz liczyć na wsparcie i fachową pomoc. Nasi kursanci pod okiem instruktorów z wieloletnim doświadczeniem ćwiczą scenariusze z jazd drogowych i symulowanych, które nierzadko nie spotkamy w ofercie innych ośrodków szkolenia kierowców.

Pomiędzy jazdami kursanci realizują zajęcia z jazdy w warunkach specjalnych na naszym mobilnym symulatorze TS-10 MERCEDESIE ATEGO 1218. To świetna okazja, żeby w bezpieczny sposób nauczyć się reagować na niebezpieczne zdarzenia i warunki pojawiające się na drodze. Więcej na temat jazdy w warunkach specjalnych znajdziesz w naszej zakładce „WŁASNY SYMULATOR SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO I AUTOBUSU”.

 

Kwalifikacja wstępna przyśpieszona – egzamin państwowy

Ukończenie kursu w zakresie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Należy w tym celu zgłosić się do ośrodka egzaminowania z numerem profilu kierowcy zawodowego oraz wnieść opłatę za test kwalifikacyjny w wysokości 50 PLN. Zgodnie z przepisami osoby nie znające języka polskiego mogą skorzystać z usług tłumaczy przysięgłych. Egzamin jest zaliczony w momencie udzielenia 16/20 poprawnych odpowiedzi na pytania z części podstawowej oraz 5/10 poprawnych odpowiedzi z części specjalistycznej. Po zdanym teście kwalifikacyjnym dyrektor wydaje Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej poprzez aktualizację danych w profilu kierowcy zawodowego, dzięki czemu możliwe będzie późniejsze wpisanie kodu 95 do prawa jazdy.

Przed podejściem do egzaminu państwowego każdy z naszych kursantów powinien zdać egzamin wewnętrzny, którego budowa jest wzorowana na egzaminie państwowym. Dzięki temu kursanci mogą zapoznać się z formą egzaminu i sprawdzić swoją wiedzę oraz uzyskać cenne wskazówki od naszych wykładowców. Test końcowy nie należy do szczególnie trudnych. Zdecydowana większość naszych kursantów zalicza go przy pierwszym podejściu. 

Jak zapisać się na kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej?

Do zapisu na kurs kwalifikacyjny wymagane jest posiadanie profilu kierowcy zawodowego. Do jego pobrania w Wydziale Komunikacji potrzebne są odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne, które można wykonać w naszym Ośrodku. Zapisy na badania przyjmujemy pod numerem telefonu 796 60 70 80, 531 704 305. Po otrzymaniu orzeczeń medycznych można uzyskać profil kierowcy zawodowego, a następnie dokonać zapisu i wybrać najbardziej odpowiedni termin kursu.

Dlaczego warto wybrać DRS BUSTRUCK?

Klient zawsze jest w centrum naszej uwagi. Doskonale wiemy, że kursy trzeba połączyć z życiem prywatnym i zawodowym, dlatego jesteśmy elastyczni i staramy się dopasowywać terminy zajęć teoretycznych oraz praktycznych do możliwości naszych kursantów. Kładziemy szczególny nacisk na wiedzę, która przyda się w praktyce i pozwoli w bezpieczny sposób rozpocząć przygodę za kierownicą pojazdów ciężarowych. Proponujemy kompletne rozwiązania, oferując na miejscu możliwość wykonania wszystkich niezbędnych szkoleń i badań, a także pomagamy przy formalnościach. Nie zależnie od wybranego szkolenia kursanci otrzymują zawsze komplet niezbędnych materiałów dydaktycznych. 

Jesteśmy świadomi, jaki wpływ na bezpieczeństwo drogowe ma poziom wyszkolenia kierowców samochodów ciężarowych, dlatego przykładamy wszelkich starań w celu zapewnienia najlepszych warunków do ćwiczeń i nauki.

Zapraszamy!

Miejsce szkolenia:

DRS BUSTRUCK
46-070 Osiny
ul. Opolska 7 A
tel. 796 60 70 80, 531 704 30,+48 535 540 046  

Kurs na przewóz rzeczy lub osób dla kandydatów na kierowców zawodowych, którzy ukończyli już kurs kwalifikacyjny w zakresie jednego bloku programowego, ale zamierzają wykonywać przewóz drogowy pojazdem, do którego prowadzenia jest potrzebne prawo jazdy innej kategorii.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną dotyczy osób które:
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu rzeczy, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu osób i ukończyły 23 lata;
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu osób, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy i ukończyły 21 lat.

Kurs przeznaczony jest oczywiście dla osób, które posiadają prawo jazdy wydane po:

  • 10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C
  • 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D
Wymagania dla kursantów przystępujących do kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyśpieszonej

Warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej, wydanego przez uprawnionego wojewodę w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego.

Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w Opolu. Zapisy przyjmujemy pod numerem 796 60 70 80, 531 704 305,535 54 00 46.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

a) 35 godzin zajęć teoretycznych oraz

b) 2,5 godziny zajęć praktycznych;

Miejsce szkolenia:

DRS BUSTRUCK
46-070 Osiny
ul. Opolska 7 A
tel. 796 60 70 80, 531 704 30,+48 535 540 046  

Kurs na przewóz rzeczy lub osób dla kandydatów na kierowców zawodowych, którzy ukończyli już kurs kwalifikacyjny w zakresie jednego bloku programowego, ale zamierzają wykonywać przewóz drogowy pojazdem, do którego prowadzenia jest potrzebne prawo jazdy innej kategorii.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną dotyczy osób które:
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu rzeczy, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu osób i ukończyły 23 lata;
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu osób, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy i ukończyły 21 lat.

Kurs przeznaczony jest oczywiście dla osób, które posiadają prawo jazdy wydane po:

  • 10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C
  • 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D
Wymagania dla kursantów przystępujących do kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyśpieszonej

Warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej, wydanego przez uprawnionego wojewodę w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w Opolu. Zapisy przyjmujemy pod numerem 796 60 70 80, 531 704 305, 535 54 00 46.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

a) 35 godzin zajęć teoretycznych oraz
b) 2,5 godziny zajęć praktycznych;

Miejsce szkolenia:

DRS BUSTRUCK
46-070 Osiny
ul. Opolska 7 A
tel. 796 60 70 80, 531 704 30,+48 535 540 046  

Kurs na przewóz rzeczy i osób dla młodych kierowców, którzy zamierzają wykonywać przewóz drogowy, ale nie spełniają wymagania wieku określonego w Ustawie o transporcie drogowym.
Kurs na kwalifikację wstępną dotyczy:

Kandydatów na kierowców, którzy nie posiadają prawo jazdy kategorii ,,C, C+E’’ lub ,,D, D+E’’ i nie uzyskali odpowiedniego wieku, ale chcą uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej celem przystąpienia do kursu na prawo jazdy:

  • przed ukończeniem 21 roku życia w przypadku kategorii C, C+E.
  • przed ukończeniem 23 roku życia w przypadku kategorii D,D+E.

Do pozostałych kierowców stosujemy przepisy odnośnie szkolenia okresowego lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w Opolu. Zapisy przyjmujemy pod numerem 796 60 70 80, 531 704 305, 535 54 00 46.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną obejmuje:
  • 280 godzin zajęć, w tym 260 godzin zajęć teoretycznych i ćwiczeń oraz 20 godzin zajęć praktycznych (16 godzin jazdy w ruchu drogowym oraz 4 godziny jazdy w warunkach specjalnych i tylko 2 godziny na naszym symulatorze TS-10 MERCEDESIE ATEGO 1218);

Dlaczego warto wybrać DRS BUSTRUCK !

Miejsce szkolenia

Klient zawsze jest w centrum naszej uwagi. Doskonale wiemy, że kursy trzeba połączyć z życiem prywatnym i zawodowym, dlatego jesteśmy elastyczni i staramy się dopasowywać terminy zajęć teoretycznych oraz praktycznych do możliwości naszych kursantów. Kładziemy szczególny nacisk na wiedzę, która przyda się w praktyce i pozwoli w bezpieczny sposób rozpocząć przygodę za kierownicą pojazdów ciężarowych. Proponujemy kompletne rozwiązania, oferując na miejscu możliwość wykonania wszystkich niezbędnych szkoleń i badań, a także pomagamy przy formalnościach. Nie zależnie od wybranego szkolenia kursanci otrzymują zawsze komplet niezbędnych materiałów dydaktycznych. 

Jesteśmy świadomi jaki wpływ na bezpieczeństwo drogowe ma poziom wyszkolenia kierowców samochodów ciężarowych, dlatego przykładamy wszelkich starań w celu zapewnienia najlepszych warunków do ćwiczeń i nauki.

+ 48 796 60 70 80, +48 531 704 305, +48 535 540 046

info@drsbustruck.pl

46-070 Osiny ul. Opolska 7 A

Offcanvas

Zmieniamy oblicze transportu

Welcome!

Mobilny symulator samochodu ciężarowego i autobusu - na bazie Mercedes Atego2118

Contact

929-242-6868

Call for free!
Location
125 Fifth Avenue, New York, NY 10160
Certified Care
We are certified by the National Senior Care Association
" Our great staff here strives to  lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, elit luctus. "
Wyatt Morris,
Director
Respect & Compassion

Our Services

Assisted
Living

Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit ut elit tellus, luctus mattis consectetur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad veniam, nostrud mattis luctus.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad veniam, nostrud mattis luctus.

Features / 03

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad veniam, nostrud mattis luctus.

About

Our mission is to provide the best services.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate
Great Staff
Our nurses respond every time with a big warm smile.
Let the Numbers Speak
Safety
We can provide for our lorem ipsum dolor sit amet nisi.
0
Senior Services
0 +
Physicians & Nurses
0 +
Happy Seniors
0 +
Years of Experience
Contact Us

Get in Touch and Let us Care for your Loved Ones.

Assisted
Living

Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit ut elit tellus, luctus mattis consectetur.

24/7 Special
Services

Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit ut elit tellus, luctus mattis consectetur.
Edit Template
Edit Template
Mobilny Symulator
Jedyny w Polsce mobilny symulator jazdy ciężarówką i autobusem na podwoziu najnowszego Iveco S - Way!
Edit Template
TS-10-S30 JAC EDIT
TS-10-S10 JAC EDIT